Jak obstawiać kupony na zakłady gry w hokeja
Zakłady sportowe w wydaniu hokejowym są niezwykle wymagające. Dlatego też specjalnie dla was prezentujemy ich rodzaje, które niemalże na pewno spotkacie na stronach bukmacherów internetowych, na których założycie konta graczy. Będą to rzecz jasna proste rozwiązania, jak zwycięstwa formacji, ale znajdą się tam także i handicapy czy punkty we wskazanej tercji, co może być już dla początkującego sporym utrudnieniem. Jak to wygląda od środka? Jak obstawiać zakłady hokejowe i jak prezentuje się cały system od wewnątrz O ile w większości przypadków zależy to bezpośrednio od bukmachera na którego się zdecydujecie, to większość ustaleń pozostaje jednakowych dla każdego z nich.
Czytaj także:
Obstawianie hokeja - liczba bramek
Obstawianie hokeja i piłki ręcznej
Poniżej zaprezentujemy przede wszystkim typy możliwe do wyboru. Każdy z nich nacechowany jest innymi zmiennymi, dlatego znajomość tych regułek może pozwolić wam dotrzeć do ulubionych pomysłów, które sprawdzą się najlepiej w ligach, które przeanalizujecie. Pamiętajcie bowiem, że zakłady to nie tylko amerykańskie NHL czy rosyjskie KHL, ale też dziesiątki innych lig z całego świata. Ilość zdarzeń może tu sięgać nawet kilku tysięcy. Oto jednak same propozycje zakładów:
Możliwe typy do wyboru w hokeja
Zwycięzcy meczu: To proste rozwiązanie, które polega na wytypowania drużyny, która zwycięży. Alternatywą jest tu wskazanie na remisu, chyba, że zakłady go wykluczają, co również jest możliwe.
Zawodnik, strzelec gola: Zakład ten dotyczy kwestii czy zawodnik strzeli gola wyłącznie w regulaminowym czasie gry lub w dogrywce. Bramki zdobyte w serii rzutów karnych nie będą tu zaliczane. Zawodnik musi naturalnie wystąpić we wskazanym spotkaniu, by zakład był ważny.
Strzeli pierwszego/ostatniego gola: Typujemy drużynę która strzeli pierwszego albo ostatniego gola.
Podstawą rozliczenia zakładu jest wynik spotkania osiągnięty wyłącznie w regulaminowym czasie gry.
Obie drużyny strzelą bramkę: Obstawiamy czy w regulaminowym czasie meczu obie formacje zdobędą przynajmniej po jednym golu.
Suma goli w danej tercji: Typujemy czy suma goli w tercji wskazanej w tytule zakładu będzie parzysta bądź nieparzysta. Jeśli żadna bramka nie padnie, wygrywa zakład parzysty.
Handicap +0,5/-0,5 w X tercji: Typuje się na zwycięzcę podanej w tytule tercji. Handicap jest tu tylko doliczany lub odejmowany przy wytypowanej przez gracza drużynie.
Dla przykładu:
* obstawiana jest drużyna gości – handicap zostanie odjęty tylko drużynie pierwszej, czyli gości. Gospodarzom zostaje wynik bramkowy z danej tercji, handicap nie jest dodany.
* obstawiana jest drużyna gospodarzy – handicap zostanie zapewniony wyłącznie drużynie gospodarzy. Tu z kolei przy gościach zostaje wynik bramkowy ze wskazanej tercji, już bez odjętego handicapu.
Pierwszy gol w danej tercji: Typowana jest drużyna, która jako pierwsza zdobędzie bramkę w tercji podanej w tytule wskazanego zakładu. Do wyboru pojawia się także opcja – nikt, czyli żadna ze stron nie zdobędzie gola.
Ostatni gol w danej tercji: Typowana jest drużyna, która jako ostatnia zdobędzie bramkę we wskazanej tercji z tytułu zakładu. Podobnie jak i wyżej, możliwa jest opcja – nikt.
Różnica zwycięstwa: Wybieramy zwycięzcę spotkania oraz różnice bramek jaką to zwycięstwo odniósł nad przeciwnikiem. Podstawą do rozliczenia takiego zakładu jest rezultat spotkania, który został osiągnięty w regulaminowej grze.
Poniżej/powyżej X goli: Obstawiana jest liczba bramek w spotkaniu zdobyta łącznie przez obie drużyny. Podstawą zamknięcia takiego zakładu jest rezultat spotkania osiągnięty wyłącznie w regulaminowym czasie gry.
Poniżej/powyżej w danej tercji: Typowana jest ilość bramek zdobytych łącznie przez dwie drużyny w tercji podanej przez operatora w tytule zakładu.
Zespół zdobędzie poniżej/powyżej X,5 gola: Obstawiane jest czy zespół którego nazwę opisz się w tytule zdobędzie w meczu więcej lub mniej bramek od liczby wskazanej w tym samym tytule zakładu.
Podstawą rozliczenia zakładu jest rzecz jasna wynik spotkania wywalczony w regulaminowym czasie gry.
Handicap (1X2) 0:X: Obstawiamy na zwycięzcę meczu, ewentualnie remis na podstawie sumy zdobytych goli przy wykorzystaniu handicapu (x goli). Ten zostanie dopisany do końcowego wyniku meczu drużynie przyjezdnych. Tu także podstawą do rozliczenia zakładu będzie wynik spotkania osiągnięty wyłącznie w regulaminowym czasie gry.
Handicap (1X2) X:0: Typowany jest zwycięzca spotkania bądź też remis na podstawie sumy wywalczonych goli oraz handicapu (x goli). Zostanie on dopisany do finalnego wyniku potyczki drużynie gospodarzy. Jest to zatem sytuacja odwrotna do powyższej. Podstawą rozliczenia takiego zakładu będzie wynik spotkania, który został osiągnięty w regulaminowym czasie gry.
Handicap +( lub „-” )X,5/-(lub „+” )X,5: Typowany jest zwycięzca meczu. Handicap zostanie w tym przypadku dodany bądź odjęty wyłącznie wytypowanej przez gracza drużynie. Handicap z lewej strony dotyczy naturalnie drużyny gospodarzy, z prawej drużyny przeciwnej.
Tercja z największa ilością goli: Wybierany jest zakład na tercję w której padnie największa ilość bramek. Zdobyta musi być sumarycznie przez obie drużyny. Zakład z remisem oznacza typ w którym największa ilość bramek padła w przynajmniej 2 tercjach.
Poniżej/powyżej X,5 goli (z dogrywką): Typowany jest zakład na ilość bramek zdobytych łącznie przez obie formacje w czasie spotkania razem z dogrywką. Rzuty karne liczone są tu jako jedna bramka zdobyta na korzyść drużynym jaka wygrała daną serię karnych. Przykładowo:
Powyżej 5,5 gola z dogrywką – wynik meczu po dogrywce 2:2, karne wygrywa drużyna gospodarzy co daje wynik 3:2 – zakład będzie przegrany.
Pozostałe typy zakładów dostępne są po bezpośrednim przejściu na wybrane przez was zdarzenie związane z hokejem.